Το σχέδιο για την προώθηση της Ανακύκλωσης το 2020, καθώς και για την εφαρμογή νέου μοντέλου διαχείρισης των στερεών αποβλήτων, παρουσιάζει την Πέμπτη 30 Ιανουαρίου και ώρα 10π.μ. στο Ζάππειο ο περιφερειάρχης Αττικής Γ. Πατούλης.
![](https://kede.gr/wp-content/uploads/localitold/2015/10/περιφέρεια-Αττικής.jpeg)
Η παρουσίαση θα γίνει στη διάρκεια ημερίδας με θέμα «2020: Έτος Ανακύκλωσης για την Αττική, Υλοποίηση ενός νέου μοντέλου διαχείρισης στερεών αποβλήτων».
Στην ημερίδα έχουν προσκληθεί να απευθύνουν χαιρετισμό ο υπουργός Περιβάλλοντος και Ενέργειας Κ. Χατζηδάκης και ο υπουργός Εσωτερικών Π. Θεοδωρικάκος.