Σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης πολιτικής προστασίας, κήρυξε ο γενικός γραμματέας Πολιτικής Προστασίας, Γιάννης Ταφύλλης, τους δήμους Ρεθύμνου, Μυλοποτάμου και Αγίου Βασιλείου της Περιφερειακής Ενότητας Ρεθύμνου της Περιφέρειας Κρήτης για την αντιμετώπιση των εκτάκτων αναγκών και τη διαχείριση των συνεπειών που προέκυψαν από τα έντονα καιρικά φαινόμενα (καταιγίδες, έντονες βροχοπτώσεις, θυελλώδεις άνεμοι) που εκδηλώθηκαν στις 25-02-2019 στις παραπάνω περιοχές.
![](https://kede.gr/wp-content/uploads/localitold/2019/03/Κουρταλιώτικο-καταστροφές-Κρήτη.jpg)