Σειρά παρεμβάσεων συντήρησης και βελτίωσης οδών σε Κοινότητες των Δημοτικών Ενοτήτων Άριος και Αρφαρών, υλοποιήθηκαν το προηγούμενο διάστημα, από τον Δήμο Καλαμάτας, ενώ εξελίσσονται και θα ακολουθήσουν και άλλες και τις επόμενες ημέρες.
Βελτίωση οδών με νέο ασφαλτοτάπητα εξελίσσεται τις τελευταίες ημέρες στην Κοινότητα Αρφαρών και Πηδήματος.
Είχαν προηγηθεί συντηρήσεις ή βελτιώσεις οδών με ασφαλτοστρώσεις ή τσιμεντοστρώσεις στις Κοινότητες Άριος, Ασπροπουλιάς, Αλωνίων, Ανεμομύλου, Άμμου και Αριοχωρίου.
Προγραμματισμένες παρεμβάσεις για τις επόμενες ημέρες, σύμφωνα με τον αρμόδιο Αντιδήμαρχο Ανδρέα Καραγιάννη θα εξελιχθούν στις Κοινότητες Αγρίλου, Βελανιδιάς, Σταματινού, Βρομόβρυσης και Αγ. Φλώρου.